Úvod » TELOVÉ MASÁŽNE OLEJE

TELOVÉ MASÁŽNE OLEJE

AROMATERAPEUTICKÉ MASÁŽNE OLEJE

Aromaterapeutická masáž je veľmi jednoduchá. Jej jediným cieľom je vytvoriť atmosféru vzájomnej dôvery, pokoja, porozumenia a lásky. Jedinou metódou pri tejto masáži je hladenie a to zvlášť častí, kde sú nervové zakončenia, napr: tvár, ruky, chodidlá. Masáž s použitím aromaterapeutických prípravkov pôsobí na zmysly, ako aj na centrálny nervový systém prostredníctvom vdychovania odparovaných éterických olejov. Éterické oleje prenikajú pokožkou do krvného i lymfatického riečišťa. Ich pôsobenie je pozvoľné a dlhodobé, čo má v terapii významný efekt. Rastlinné silice podporujú sústredenie a pokoj, umožňujú zlepšenie výmeny myšlienok a komunikácie. Jedná sa o terapiu vždy príjemnú.

Zoznam silíc a rastlinných olejov vhodných pre upokojujúce, relaxačné a romantické masáže:

Myrha, Labdanum, Galbanum, Ruža, Jazmín, Neroli, Ružové drevo, Santalové drevo, Bergamot, Harmanček modrý, Geránium, Levanduľa, Majoránka, Ylang - Ylang, Muškátová šalvia, Nard , Muškátový oriešok. Zmiešaním maximálne troch silíc v pomere 2,5 % silíc získate veľmi kvalitné masážne oleje.

Rastlinné oleje:

Vínne semienko, avokádový olej, slnečnicový olej, broskyňové a marhuľové kôstky, pšeničné klíčky, kukuričný olej. Je vhodné, ak obsahujú oleje tiež vosky a extrakt z nechtíka, ľubovníka alebo Aloe vera.AROMATERAPEUTICKÁ MASÁŽ

Aromaterapia v spojení s masážou, čo je jej neoddeliteľnou súčasťou, poskytuje terapeutovi mimoriadne možnosti k pôsobeniu na pocity, nálady a postoje pacienta. Dotyk spojený so známou upokojujúcou vôňou pôsobí na pocit istoty a bezpečia, dáva pocit spolupatričnosti, jednoty so skupinou, pocity priateľstva a lásky.

Masáž s použitím vybraných a už vyskúšaných silíc má hlboký relaxačný až sedatívny vplyv, podporí komunikáciu a posilní dôveru v seba i pomoc, ktorú ponúka terapeut ( rodič ). Je to oblasť liečby s veľkou tradíciou v psychiatrii doteraz nevyužívaná, ľahko dostupná a lacná. Samotná jednoduchá hladivá masáž, ktorú poskytne rodič svojmu dieťaťu, je procedúrou nielen kozmetickou, ale hlavne liečebne významnou. Poskytuje každodennú príležitosť dávať jemnými dotykmi najavo deťom lásku, pochopenie, dáva príležitosť k rozhovorom a výmene dôverných informácií. Je samozrejmé, že takáto procedúra nie je obmedzená len na deti malé, ale je rovnako príjemná aj dôležitá pre adolescentov.

Aromaterapia je jediná metóda, s ktorou je možné cielene a zaviesť trvalú dotykovú terapiu do profesionálnej praxe a do domácností .

Ide o terapiu celostnú s psychosomatickým účinkom. Možno tak poskytnúť pomoc pri liečbe príčin i dôsledkov. Rastlinné silice sú látky chemicky veľmi zložité s veľkou účinnosťou a väčšinou širokým spektrom pôsobenia. Okrem svojich chemoterapeutických vlastností, ktoré sú hojne využívané oficiálne medicínou a pôsobia na úrovni ako vlastných prírodných metabolizmov, tak aj izolovaných látok používaných v bežnej liekovej forme, však pôsobia aj na úrovni zmyslovej a prostredníctvom čuchu ovplyvňujú priamo centrálny nervový systém a limbický systém. Tu môžu ovplyvňovať naše pocity, postoje, sebavedomie a sebahodnotenie, rozhodovanie, asociácie, intuitívne myslenie. Tým podporujú samostatné rozhodovanie uvoľňovaním psychického napätia a svalovej tenzie, podstatnou mierou tak zlepšujú komunikáciu s rodinou, ošetrujúcim personálom, lekármi, a tiež v celom sociálnom spektre.

Pôsobia tiež ako stimulanty, sedatíva a látky relaxačné. Tieto účinky možno pozorovať ako pri bežnom vdýchnutím silíc v koncentrácii podprahového vnímania, ale najmä pri aplikácii dotykovou terapiou - masážou.

Aromaterapeutická masáž je veľmi jednoduchá, nevyžaduje žiadne zvláštne znalosti anatómie ani techník a jej jediným cieľom je vytvoriť atmosféru vzájomnej dôvery, pokoja, porozumenia a lásky. Jedinou metódou pri tejto masáži je hladenie a to zvlášť častí, kde sú všetky nervové zakončenia, napr: tvár, ruky, chodidlá. Týmto spôsobom sa prostredníctvom pokožky a hormonálneho systému transferom do krvného riečišťa látky obsiahnuté v éterických a rastlinných olejoch, príp. ďalších aditívach, ktorá polykomponentné aromaterapeutické prípravky obsahujú. V zásade ide o najkvalitnejšie produkty rastlinného pôvodu vytvárané predovšetkým metabolizmom rastlín na úrovni fytohormónov. Masáž s použitím aromaterapeutických prípravkov pôsobí ako na zmysly, tak tiež pôsobí na centrálny nervový systém vdychovaním odparovaných éterických olejov. Éterické oleje prenikajú pokožkou do krvného i lymfatického riečišťa 30-240 min. a v pečeni sú bezo zvyšku odbúrané do štyridsiatich ôsmich hodín. Ich pôsobenie je teda pozvoľné a dlhodobé, čo má v terapii významný efekt. Rastlinné silice podporujú sústredenie a pokoj, umožňujú zlepšenie výmeny myšlienok a komunikácie, pomáhajú vytvárať altruistické a empatické sklony. Obe tieto úrovne prebiehajú súčasne bez ohľadu na spôsob aplikácie a aromaterapia sa môže stať samostatnou alebo doplňujúcou liečebnou metódou pri mentálnych poruchách a neurózach .

Ide o terapiu vždy príjemnú.

Je to metóda, ktorá je vnímaná vždy ako príjemná, pretože vonia a pacient nemá zábrany si ju aplikovať aj samostatne doma. Dá sa povedať, že pacienti sú doslova priťahovaní vôňou, ktorá bola pre nich zvolená, a je preto ľahko sledovať výsledky. Podmienkou je kvalitná anamnéza a dôsledný výber vône a charakteru aromaterapeutického produktu pre daného pacienta.

Zoznam silíc a rastlinných olejov vhodných pre upokojujúce, relaxačné a romantické masáž : Myrha, Labdanum, galbanum, Ruža, Jazmín, Neroli, Ružové drevo, santalové drevo, Bergamot, Harmanček modrý, geranium, Levanduľa, Majoránka, Ylang - Ylang, Muškátová šalvia, nard, Muškátový oriešok.

Rastlinné oleje: Vinné semienko, avokádový olej, slnečnicový olej, olej z broskyňových a marhuľové kôsok, pšeničné klíčky, kukuričný olej. Je vhodné, ak obsahujú oleje tiež vosky a extrakty z nechtíka, ľubovníka alebo Aloe vera. Zmiešaním rastlinných olejov podľa typu pokožky a max troch silíc v pomere 2,5 % silíc získate veľmi kvalitné masážne oleje pre rad rôznych účelov.