ČLÁNKY » O SPOLOČNOSTI AROMEDICA,s.r.o.
AROMEDICA - farmaceutická prírodná kozmetika

AROMEDICA je od roku 1990 jednou z prvých aromaterapeutických spoločností so zameraním na vývoj a inováciu v odbore farmaceutickej prírodnej kozmetiky a potravinových doplnkov. Používajú prevažne suroviny z ekologického poľnohospodárstva s označením organic a väčšinu z nich nakupujú u prvovýrobcov. Všetky výrobky sú určené lekárňam, kúpeľom, wellness centrám a ďalším pracoviskám so zameraním na zdravie a krásu, prechádzajú dlhodobými testami v klinickom prostredí s dôrazom na funkčnosť a priateľnosť k užívateľovi. Okrem kvalitných olejov, silíc a extraktov, používajú množstvo ďalších prírodných surovín, vrátane minerálnej vody. Ak je potrebná konzervácia, je použitá v minimálnej koncentrácii. Výrobky neobsahujú farbivá, parfumy ani skryté konzervanty ako je alkohol a pod. Výrobky v ponuke sú vhodné pre všetkých spotrebiteľov - od novorodencov po geriatrický vek. Sú teda veľmi dobre použiteľné od pôrodnice po LDN. Výrobky sú používané nielen v domácnostiach, ale väčšina je vhodná na zaradenie so rôznych zdravotníckych a skrášľujúcich zariadení pre podporu kvality života. Dlhodobo spolupracujú s psychiatrickými zariadeniami pre deti, Fondom na podporu detí Unicef a VŠZP. Výrobca tým chce dosiahnuť lepšie povedomie o potrebe vlastnej ochrany a podporu zdravého životného štýlu, ktorý chráni nielen nás a naše rodiny, ale aj ostatných, ktorí si ešte neuvedomujú enormnú ekonomickú náročnosť, ktorá je spojená s rizikovým spôsobom života bez osobnej zodpovednosti.

Profil spoločnosti AROMEDICA, spol. s r.o.

AROMEDICA, spol. s r.o. je česká inovačná a vývojová firma, výrobca klasickej aromaterapie, farmaceutickej aromakozmetiky, fytoterapeutík, osviežujúcich aromaterapeutických pastiliek „Dobré zdravie - Bonne Santé“, aromaterapeutického medu v kvalite organic  (bio a bylinných potravinových doplnkov) s dlhou tradíciou a širokým sortimentom liekov pre farmaceutické a kozmetické použitie. Na českom trhu pôsobí od roku 1990. Niekoľko výrobkov  je registrovaných ako patent a chránený vzor. Všetky výrobky majú celý rad odlišností od klasickej kozmetiky, ktoré sú reprezentované komplexom prírodných účinných látok vo vysokých koncentráciách, originálnymi receptúrami, nízkou koncentráciou alebo absenciou chemických konzervantov, používaním kvalitných surovín (dostupných v bio kvalite) a prírodnej minerálnej vody. Receptúry sú postavené na princípe synergie mnohých účinných prírodných látok, nie použitie jednej alebo dvoch ingrediencií v minimálnom množstve.

Výroba je zabezpečovaná v spoločnostiach s certifikátmi ISO a SVP. V súčasnej dobe výrobca exportuje výrobky do niekoľkých štátov Ázie a Európy. Všetky výrobky prechádzajú štandardnými testami pre kozmetické prípravky a potravinové doplnky. Tieto certifikáty a podnikové štandardy sú k dispozícii v anglickom a ruskom jazyku vo forme eurocertifikátu.