ČLÁNKY » KVALITA VÝROBKOV AROMEDICA
Kvalita výrobkov AROMEDICA

Všetky ponúkané produkty sú vysokej kvality, len z prírodných zdrojov, s vysokou účinnosťou, schválené Štátnym zdravotným ústavom a Ministerstvom zdravotníctva SR pod vlastným HEM.

Voda

Výrobca sa nesnaží z prírodnej vody robiť niečo viac, ale používa minerálnu vodu, ktorá sa preslávila pod názvom "Il Sano" (na zdravie) a jej zdrojom je jediný prameň v Chodovej Planej. Viac sa o tejto jedinečnej minerálke dozviete v článku "Voda v našich prípravkoch".

Rastlinné oleje

Sú súčasťou väčšiny produktov v množstve, ktoré zodpovedá ich účelu. Ich kvalita je obvykle označovaná ako „panenský“ alebo „studený lis“. Niekoľko z nich, napríklad púpalkový, borákový a pod. sú získané super kritickou extrakciou v CO2 pre zachovanie maximálnych účinných látok citlivých na oxidáciu a teplo. Niektoré oleje, napríklad z pšeničných klíčkov, Camelina sativa alebo olej z borovicových semienok, sú označené ako bio. Všetky sú okamžite po nákupe tiež ošetrené prírodným vit. E ako antioxidantom. Dodávatelia výrobcu tiež vedia, že trvá na presnom dátume získanie oleja, aby poznali jeho záručnú dobu.

Rastlinné silice

Tu kladie výrobca dôraz na to, aby išlo vždy o silicu monotopnú, nezmiešanú s druhmi z rôznych oblastí, staré a nové šarže, nenastavené látkami syntetickými - prírodne identickými, aby neboli normalizované, rektifikované, upravované pre parfemarské či potravinárske účely. Nakupuje u prvovýrobcov v rôznych častiach sveta, aby úpravy úplne vylúčili. Tiež ostatní dodávatelia rešpektujú našu požiadavku na tzv „aromatherapy“ kvalitu. Rovnako ako u rastlinných olejov prísne dbájú na trvanlivosť, to je presný dátum získania. To je obzvlášť dôležité u silíc citrusov, ktorých doba trvanlivosti je veľmi krátka. Preto dodávatelia pre výrobky AROMEDICA sú rozptýlení v rôznych častiach sveta, podľa toho, kde možno získať najlepšiu kvalitu aj dobrú cenu a nemodifikovaný produkt. Silice v produktoch sú jednou z hlavných účinných látok, a preto ich obsah vo výrobkoch nie je len "na ozdobu etikety", ale tvorí významnú časť ich ceny. Nikdy tiež podľa zásad aromaterapie nepracuje len s jednou silicou, ale vždy s ich synergickou kombináciou. To je z hľadiska účinnosti a bezpečne produkt zásadný.

Rastlinné extrakty

V produktoch používa výrobca viac než 30 rôznych rastlinných extraktov, vrátane extraktov z húb. Často sú získavané z čerstvého rastlinného materiálu extrakciou v CO2 a ak sú ďalej usušené, podrobujú sa ďalšiemu spracovaniu mikronizáciou - viď článok „Nová technológia“. Tým sa značne zvyšuje ich povrch a tiež účinok. Extrakty nikdy nie sú samostatnou a jedinou účinnou látkou v produkte, ako to býva u obyčajných "prírodných" produktov, ale tvorí ďalšiu podstatnú časť zmesi rastlinných látok, a produkty preto mávajú rôzne zafarbenie. Ak je deklarovaný prítomný extrakt a výrobok je úplne biely, potom vedzte, že buď žiadny neobsahuje, alebo len stopové neúčinné množstvo.

Soľ z mŕtveho mora

Z nášho hľadiska ide o látku síce významnú, ale v našich receptúrach viac-menej pomocnú a doplňujúcu. Takže ju môžete nájsť skoro vo všetkých produktoch s obsahom vody. Jej minerálna bohatosť a ochranné účinky sú všeobecne známe.

Fruktóza

Čiže ovocný cukor je prirodzenou zásobárňou okamžitej energie, ktorú bunky bez ťažkostí môžu ihneď spracovať. Prítomnosť vo všetkých prípravkoch s obsahom vody spôsobí okamžité nasýtenie bunky a podporia jej metabolické a očistné procesy. Takže sa zlepšuje detoxikácia a okysličenie. Pokožka preto ihneď vykazuje známky regenerácie a prípravky spôsobujú rýchly a ihneď pozorovaný proti starnúci efekt - pokožka je pružná a viditeľne miznú mikrovrásky. Spolu s ostatnými ingredienciami bránia vysúšaniu a predčasnému starnutiu pokožky.

Konzervácia

Mnohé konzervačné účinky majú už niektoré účinné látky - silice, soľ, jablčný ocot, minerálna voda a ďalšie. V súčasnej dobe už ale existujú úplne prírodné konzervanty vyrábané práve z rastlinných silíc, ktoré buď výrobca nakupuje, alebo si ich v prípade, že vôňa nie je kontraindikačná, vyrábajú sami. Všeobecne používané syntetické konzervanty preto používa výrobca už len okrajovo v nepatrných koncentráciách. Olejové produkty žiadnu konzerváciu neobsahujú.

Emulgátory

Látky, ktoré sú nevyhnutné pre rozpustenie tukov vo vode majú množstvo vlastností. Vzhľadom k nadmernému používaniu syntetických minerálnych olejov v kozmetike je tiež problém s použitím emulgátorov, ktoré u takýchto produktov môžu tukové zložky pleti dokonca odňať, a tak ju vysušiť. Preto naše emulgačné zložky sú vždy vyrobené z prírodných surovín, v poslednej dobe z olivového oleja. Tie zaisťujú možnosť vyrobenia emulzie do kúpeľa, alebo zhotovenie krému z vody a olejov. Ale nenarušujú prirodzený tukový film pleti, a súčasne ju chránia.

Antioxidanty

Tie sú veľmi dôležité v prípravkoch obsahujúcich prírodné tukové zložky, nie však u tukov syntetických. My používame zásadne prírodný vitamín E, extrakt z rastliny Emblica a novo aj extrakt z ihličia sibírskej jedle. Tieto zložky majú samozrejme ešte množstvo ďalších predností, než len zabrániť okysličenie (žltnutiu a zvýšenie pH) prírodných tukových zložiek. Nízke pH prírodných olejov je veľmi dôležité pre udržanie fyziologického (nerovnakého) pH pokožky.

Trvanlivosť

Vzhľadom k uvedeným skutočnostiam je zrejmé, že trvanlivosť výrobkov ARPMEDICA nemôže byť pri dobrom skladovaní dlhšia ako 24 mesiacov, a preto ju nepredlžujte. Výrobca vyrába len malé šarže, ktoré neskladuje, aby sa k zákazníkovi dostal čerstvý výrobok. Preto sa s našimi výrobkami nestretnete v supermarketoch ani v reťazcoch, pretože nie sú vhodné k dlhému skladovaniu, nerobíme konzervy. Hlavným predajným kanálom sú rôzne druhy priameho predaja, kde cesta od výrobcu k zákazníkovi je priama a urýchlená. To je tiež dôvod veľmi priaznivých cien vzhľadom ku kvalite produktov.

Rovnaké princípy používa výrobca pre oblasť potravinových doplnkov, a preto už má na konte päť patentov a niekoľko ochranných známok.