Úvod » KOZMETICKÉ VÝROBKY

KOZMETICKÉ VÝROBKY

Naša pokožka sa mení a s pribúdajúcimi rokmi  v rozličných fázach života vyžaduje rozličný spôsob starostlivosti. Spoznajte svoju pleť a zistíte čo potrebuje a zvoľte na jej  ošetrovanie vhodné prípravky. Potom sa budete aj po rokoch tešiť zo žiarivého pôvabu a hladkej pokožky. Ak Vám vrásky nedovolia pokojne spávať, pamätajte tiež, že vrásky sa môžu tvoriť v dôsledku používania nevhodných prípravkov. A pritom môžete byť krásna v každom veku.


Starostlivosť o pleť, pleťová kozmetika - proti vráskam. Prečo je balzam účinnejší ako krém?

Starostlivosť o tvár, pleť patrí k základom hygieny a estetiky. V kultúrnej spoločnosti patrí medzi veci samozrejmé, pretože tvár, viac než čokoľvek, je našou vizitkou. V tejto oblasti  okrem špeciálnych prípravkov a masiek, ponúkame zaujímavú kombináciu olejových balzamov a krémov.

Ich súčasné používanie má niekoľko dôvodov a výhod a sú vhodné  pre profesionálne ako aj pre domáce používanie. Balzamy všeobecne vyžadujú trochu väčšiu starostlivosť pri aplikácii a to ako v príprave pleti (čistenie, naparovanie, maska, obklad a pod.) tak aj v následnom použití balzamu (ľahšie vtieranie, masáž tváre, odstránenie prebytkov obrúskom). Sú teda určené predovšetkým pre dôkladnejšie ošetrenie večer, alebo v čase väčšieho a dlhšieho pokoja. Ich regeneračný a omladzujúci účinok je však hlbší a dlhšie trvajúci než u krému.

Pre pozorovateľný účinok je však potrebné dlhšie pravidelné používanie.

Krém, hoci obsahuje rovnaké účinné látky, obsahuje ich oveľa menšie množstvo a je teda určený ako doplnok a jeho použitie je skôr pre dennú starostlivosť, hoci vlastnosti našich krémov umožňujú ich používanie kedykoľvek. Pravdaže je možné ich aplikovať aj na noc. To záleží na osobnej potrebe a zvykoch. V oboch prípadoch však aplikujeme len malé množstvo. Všetky prípravky na tvár a pleť sú komponované ako delikátne a širokospektrálne, ktoré uspokoja aj najnáročnejších spotrebiteľov.